null
Varna Turu Varna - Varna

1.Gün İstanbul-Varna

 

Çarşamba akşamı Kadıköy Evlendirme Dairesi önünde saat 21:00'de buluşma ve hareketimizi takiben saat 22:00'de Beşiktaş Hamidiye Camii önünden katılacak misafirlerimizi de alıp, Kapıkule sınır kapısına doğru hareket. Gümrük ve pasaport işlemlerinin ardından Varna'ya doğru hareket ediyoruz. Geceleme otobüsümüzde.

 

2.Gün Varna

 

Varna’ya varışımızın ardından gerçekleştireceğimiz panoramik şehir turumuzda; Roma Hamamı, Arkeoloji Kompleksi, Bazilika ve Katedral görülecek yerler arasındadır. Panoramik şehir turumuz sonrası kulüpler, barlar, kafeler ve restoranlarla süslü olan kordonda yürüyüş ve serbest zaman. Rehberimizin bildireceği saatte toplanma, otelimize transfer ve odalara yerleşme. Geceleme otelimizde.

 

3.Gün Varna

 

Serbest uyanma ve tam gün deniz keyfi için gününüz serbest. Dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından ekstra olarak düzenlenecek öğle yemekli Balchik turuna katılabilirler. Bulgaristan'ın popüler sahil beldesi Balchik'a düzenlenecek turumuzda ilk olarak bünyesindeki 3000 farklı bitki çeşidiyle Avrupa’nın en büyük 2. botanik bahçesi gezilecektir. Öğle yemeğimizin yerel bir restoranda alınmasının ardından söylentiye göre gönlünü balıkçı bir Türk’e kaptıran Romanya Prensesi Marie’nin mimarisi bir camiyi andıran yazlık sarayı ziyaret edilecektir. Turumuzun sonundan verilecek serbest zamanın bitiminde Varna'ya ve otelimize transfer. Akşam dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından ekstra olarak düzenlenecek Bulgar Taverna Gecesi'ne katılabilirler. Geceleme otelimizde.

 

4.Gün Varna

 

Serbest uyanma ve tam gün deniz keyfi için gününüz serbest. Dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından organize edilecek etkinliklere katılabilirler. Geceleme otelimizde.

 

5.Gün Varna-Burgaz(Nessebar)-İstanbul

 

Sabah uyandırma ve kahvaltının ardından rehberimizin bildireceği saatte toplanma transfer aracımızla Burgaz'a transfer. Varışımızın ardından yapılacak panoramik Burgaz turumuzun sonunda kişisel keşifleriniz için serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından ekstra olarak düzenlenecek Nessebar ve Kalkan Ziyafeti turuna katılabilirler. Turumuzda anakaraya dar bir geçit ile bağlı olan bir yarımada üzerine kurulu, 1983 yılından beri Unesco Dünya Kültür Mirasları listesinde yer alan Nessebar Antik Kenti’ne geçiyoruz. Adaya özgü Kalkan balığının tadına bakacağımız öğle yemeğimizin ardından turumuza başlıyoruz. Tarihi yarımadada bin yıldır varlığını koruyan Roma, Bizans ve ortaçağ kalıntıları ile Bulgar kiliseleri bulunur. Kent 13.yy ve 14.yy’lardan kalma kiliseleri ile ünlü iken kiliselerin özellikle cephe tasarımları ilgi çekicidir. Turumuzun sonunda Burgaz'a dönüyor ve İstanbul'a doğru yola çıkıyoruz. Geç saatlerde İstanbul'a varış ve turumuzun sonu.

Varna (4*Lilia Hotel vb.) 4 gece (3 gece oda kahvaltı otel konaklaması ve 1 gece otobüs yolculuğu), Özel otobüs, Panoramik Burgaz turu dahil

Call Center