null
Büyük Avrupa Turu -

1.Gün İSTANBUL- SOFYA

 

Kadıköy Evlendirme Dairesi önünde saat 18:45'de buluşma ve hareketimizi takiben saat 20:00'de Beşiktaş Hamidiye Camii önünden katılacak misafirlerimizi de alıp, Kapıkule sınır kapısına doğru hareket ediyoruz. Gümrük, pasaport ve sınır geçiş işlemlerimizi takiben Sofya'ya doğru yola çıkıyoruz. Geceleme otobüsümüzde.

 

2. GÜN SOFYA - BELGRAD

 


İlk durağımız olan Sofya’da bir mola veriyor ve Sofya panoramik şehir turunu geçekleştiriyoruz. Gezimizde, St. Nedelya Kilisesi, Rus Kilise’si, Rotanda Kilisesi, Aya Sofya Kilise’si, Parlamento, Sofya Üniversitesi, Aleksander Nevski Katedrali Başbakanlık, NDK Ulusal Kültür Sarayıgezilebilecek yerler arasındadır. Ayrıca Ulu Önder Atatürk’ün yeniçeri elbisesi giyerek katıldığı balonun yapıldığı, ordu evini de görme fırsatımız olacak.  Gezi sonrası, Sırbistan’ın başkenti, Eski Yugoslavya’nın ve önemli Osmanlı eserlerinin bulunduğu Belgrad’a hareket ediyor ve varıyoruz. Varışın ardından Panoramik şehir turumuz sırasında Kale Meydanı, Askeri Müze, İstanbul Kapı, Saat Kulesi, Damat Ali Paşa Türbesi, Zindan Kapı, Leopoldov Kapı, Sokullu Mehmet Paşa Çeşmesi, Stefan Lazerevic Anıtı, Nebojsa Kulesi, Saborna Kilisesi, Cumhuriyet Meydanı, Terazi Meydanı ve Taş Meydan görülecek yerler arasındadır. Şehir turu sonrası otelimize transfer, oda dağılımı, yerleşme ve konaklama.

 

3. GÜN BELGRAD – BUDAPEŞTE

 


Erken saatlerde alınacak Sabah kahvaltının ardından Budapeşte’ye hareket ve varış. Panoramik şehir gezisi bizleri bekliyor. Kahramanlar Meydanı, Opera, Parlamento Binası, Mathias Kilisesi, St. Stephen Bazilikası, Budapeşte’nin en güzel manzarasına sahip Gellert Tepesigöreceklerimiz arasında yer alıyor.  Budapeşte’de konaklayacağımız Otelimize geçiyor ve yerleşiyoruz. Dinlenmemizi tamamladıktan sonra dileyen misafirlerimizle Ekstra Tuna Nehri Tekne Gezisi ( 30 €)  Budapeşte Avrupa'nın incisi olarak tanımlanıyor. Buna inanabilmeniz için tekne turuna çıkmanız olmazsa olmazlardan biridir. Zira Tuna'nın ikiye ayırdığı kentin her iki yakasındaki güzellikleri görebilmeniz için şehri bir de nehirden gezmeniz gerekir. Teknede kulaklıklar vasıtası ile anlatımları dinleyerek şehir mimarisi tarihleri hakkında da bilgi sahibi olabileceksiniz. Geceleri aydınlatılan binalar muhteşem bir görüntü sergilemektedir. Bir yandan size ikram edilen içkinizi içerken diğer yandan bu romantik manzaranın keyfini çıkartabileceksiniz. Dileyenler için Ekstra Çigan Gecesi Gezisi ( 45 € ) Macaristan denince akla gelen şeylerden biri de Çigan olsa gerek. Bu turumuzda gideceğimiz restoranımız aynı zamanda bir şarap mahzeni olup, burada hem yerel şarapların ve yemeklerin hem de Macar dansı ve müziğinin keyfini çıkartacaksınız. Unutmadan belirtelim, sizler de şovun birer parçası olabilirsiniz. Konaklama tesisimizde.

 

4. GÜN BUDAPEŞTE–(BRATİSLAVA)–VİYANA – PRAG

 

Güne erken saatlerde alacağımız kahvaltıyla başlıyor ve otelden ayrılarak özel otobüslerle yola çıkıyoruz. Tüm misafirlerimizin katılımı halindeekstra (20 €) Slovakya’nın mutlaka görülmesi gereken Muhteşem şehri Bratislava Gezisini gerçekleştirebiliriz. Son derece şirin bir başkent olan Bratislava gezimizde Yahudi Soykırım Anıtı, Barlar Sokağı, Maria Theresa Yürüyüş Yolu, Mozart’ın 6 yaşında, F.Liszt’in de 9 yaşında ilk konserini verdiği saray binaları, Michael Kulesi, Özgürlük ve Şehir meydanları, Cafe Mayer, Napolyon’un Askeri, Opera Binası keşif duraklarımız. Viyana’ya hareket ve varış. Varışı takiben gerçekleştireceğimiz Viyana Şehir gezisinde,  Sanat Müzesi, Opera Binası, Antik Müzeler, Hoffburg Sarayı, Parlamento Binası, Belediye Sarayı, Burg Tiyatrosu, Üniversite, Votiv Kililsesi, Dönme Dolabı (Prater) Tuna Boyu ve trafik durumuna göre Belvedere Sarayı görülecek yerler arasında. Gezi sonrası şehirde serbest zaman. Konaklama yapacağımız Çek Cumhuriyetinin başkenti Prag’a hareket ve varış. Konaklama otelimizde.

 

5. GÜN PRAG – (DRESDEN )- BERLİN

 

Erken saatlerde alınacak sabah kahvaltısı sonrası misafirlerimizi bekleyen özel otobüsümüz ile Prag panoramik şehir turunu gerçekleştiriyoruz. Gezimizde, Cumhurbaşkanlığı Sarayı, Prag Kalesi, St.Vitus Katedrali, dünyaca ünlü yazar Kafka’nın Evi, Eski şehir meydanı ve Astronomik Saat Kulesi görülecek yerler arasındadır. Şehirde verilecek serbest zaman sonrası, Almanya’nın Başkenti Berlin’e doğru hareket ediyoruz. Tüm misafirlerimizin katılımı halinde Dresden Gezisini gerçekleştiriyoruz ekstra( 25 € )Kuzeyin Floransa’sı Dresden’de Frauenkirche Kilisesi, Zwinger Müzesi, Semper Opera Binası, Kraliyet Sarayı ve Elbe Nehri kıyısı göreceğimiz keşif duraklarımızdır. Berlin’e hareket ve varış. Varışımızı takiben Berlin Panoramik şehir turunu gerçekleştiriyoruz, Gezimizde; Kollhoff Gökdelenlerinin bulunduğu izleme Platformu, İlgi çekici mimarisi ile Daimler Chryler, Sony-Kompleksi, Büyükelçilikler ve bakanlıklar,Cam kubbesi ile Meclis Binası, Alexander Platz, Petersdom'a Protestan mezhebin önemli mimari örneklerimden biri olan Berliner Dom Kilisesi, panaromik olarak göreceğimiz yerler arasındadır.  Turumuzun ardından otelimize transfer ve odalara yerleşme. Konaklama otelimizde.

 

6. GÜN BERLİN - HANOVER-AMSTERDAM

 

Erken saatlerde alınacak sabah kahvaltısı sonrası misafirlerimizi bekleyen özel otobüsümüz ile Amsterdam’a hareket. Yol güzergâhımızdaki Hanover Gezisini gerçekleştiriyoruz. Hannover panoramik şehir gezisinde “ae giden kirch” (savaş anıtı), Rathaus saat kulesi yer alıyor ve Leine Nehri ile şehrin güzelliklerini keşfetme olanağı buluyoruz. Gezi sonrası Amsterdam’a hareket ve varış. Varışımızı takiben, Amsterdam Panoramik şehir turumuzu gerçekleştireceğiz. Gezimizde Dam Meydanı, Yel değirmeni, Leidseplein, Kraliyet Sarayı, Kırmızı Fener Sokağıgörülecek yerler arasındadır. Turumuzun ardından otelimize transfer ve odalara yerleşme. Konaklama otelimizde.

 

7. GÜN AMSTERDAM- ( BRUGGE ) – BRÜKSEL

 

Erken saatlerde alınacak sabah kahvaltısı sonrası Belçika’nın ve Avrupa’nın Baş Kenti Brüksel’e hareket ediyoruz Tüm misafirlerimizin katılımı halinde Brugge Gezisini gerçekleştiriyoruz ekstra ( 30 € ).  Gezimizde ortaçağdan günümüze hiç bozulmadan gelen muhteşem mimarisini, yüzyıllarca geriye giderek o dönem yaşamlarına şahit olabilme imkânı bulacağız. Gezi sonrası, Brüksel’e hareket ve varış. Varışımızı takiben Brüksel panoramik şehir turumuzu gerçekleştiriyoruz. Gezimizde Kraliyet Sarayı Çin ve Japon evleri, Grand Place, Borsa Binası Atomiumgörülecek yerler arasındadır. Turumuzun ardından otelimize transfer ve odalara yerleşme. Konaklama otelimizde.

 

8. GÜN BRÜKSEL – PARİS

 

Güne erken saatlerde alacağımız kahvaltıyla başlıyoruz, ardından grubumuzu bekleyen özel otobüsümüzle Fransa’nın rüya şehri Paris’e doğru hareket ve varış. Varışımızı takiben Panoramik şehir Turumuzu gerçekleştiriyoruz. Gezimizde masallara, romanlara ve filmlere konu olmuş olan ve üstünde dünyanın en büyük vitraylarının bulunduğu tam anlamıyla bir mimari şaheseri olan Notre Damme Kilisesini ziyaret edeceğiz. Yolumuzun üstündeki muhteşem mimari yapısıyla Opera Binası'nı görüyoruz. St Germain, Louvre Müzesi, Concorde Meydanı ve Zafer Takı, Opera Meydanı, Champ Elysees diğer göreceğimiz yerler arasındadır. Otelimize transfer ve oda dağılımı. Konaklama otelimizde.

 

9. GÜN PARİS - LYON

 

Alınacak sabah kahvaltısının ardından serbest zaman,  Dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından düzenlenecek ekstra ( 50 € ) Sacre Coeur&Montmarte (Ressamlar Tepesi) & Eiffel Kulesi&Seine Nehri turuna katılabilirler.  Turumuz öncelikle Sacre Coeur Kilisesi ile başlıyor. Bölgeyi kendilerine mekân tutmuş hayat kadınlarının aralarında para toplayarak yaptırdıkları bu ilginç kilisenin hikâyesi sizi şaşırtacak. Daha sonra tüm dünyadan, ünlü olabilmek hayali ile sanat şehri Paris'e akın eden ressamların mekânı olarak bilinen bu güzel mekânda çeşitli dükkânlardan alışveriş yapabilir ünlü cafelerde zaman geçirebilirsiniz. Bir sonraki durağımız Seine Nehri Tekne Gezisi olacak, Nehri boydan boya geçerken nehir üzerinden göreceğimiz Louvre Müzesi,Orsay Müzesi, Özgürlük Anıtını,Notredamme Kilisesi birçok Tarihi yapıyı görerek nehir turumuzu tamamlıyoruz. Turumuz, Eiffel'in kulesinin 2.ci katından Paris'in muhteşem manzarasının seyredilmesiyle sona eriyor. Akşamüzeri konaklama yapacağımız Lyon’a doğru hareket ve varış. Yapılacak oda dağılımı sonrası yerleşme ve konaklama.

 

10. GÜN LYON- AIX-EN-PROVENCE ( AVIGNON-MARSİLYA)

 

Alınacak sabah kahvaltısının ardından Panoramik Lyon Şehir Turunu gerçekleştiriyoruz. Fransa’nın en kalabalık ikinci metropolü olan Lyon, aynı zamanda Fransa’nın Paris’ten sonra ikinci büyük iş merkezidir. Dünyanın başlıca ipek üretim merkezi olan kent, modanın Fransa’daki önemli merkezlerinden de biridir. Lyon; Rönesans mimarisinin yanı sıra gelişen sanat dünyasına, zarif opera binasına, pek çok müzeye, anıta, zengin alışveriş seçeneklerine, gelişmiş mutfak kültürüne de sahiptir. Fourviere Notre Dame Basilikası (Basilique de Notre Dame de Fourviere). Fourviere’nin eteğinde bulunan Saint-Jean Katedrali, 1617 yılında kurulan Tinity Kilisesi, Bellecour Meydanı görülecek yerler arasındadır. Şehir turu sonrası konaklama yapacağımız Aix-En Provence doğru hareket. Tüm misafirlerimizin katılımı halinde, ekstra ( 30 € ) Avignon&Aix-En-Provence- Marsilya gezisini gerçekleştireceğiz. Gezimizin ilk durağı Fransa’nın Provence bölgesinde Rhone Nehri kıyısında bulunan Avignon; Ortaçağdan kalan şehir duvarı, Papalık Sarayı ve Pont St.Benezet köprüsü görülecek yerler arasındadır. İkinci durağımız,  Aix-en-Provence olacaktır,  minik şirin Fransız şehri yüzlerce çeşmesi, lavanta tarlaları daracık sokakları ve ünlü mağazalarıyla Güney Fransa’nın en güzel yerlerinden biridir. Bölgedeki son Durağımız Fransa’nın en önemli liman kentlerinden biri olan Marsilya’dır.  Tarihi ve kültürel güzelliği ile de öne çıkmaktadır.Eski Liman bulunmaktadır. Konaklama yapacağımız otelimize hareket, yapılacak oda dağılımı sonrası serbest zaman, konaklama otelimizde.

 

11. GÜN (CANNES&MONACO&MONTECARLO) – NICE

 

Erken saatlerde alınacak sabah kahvaltısı sonrası odaların boşaltılması ve Rehberimizin belirteceği saatte misafirlerimizi bekleyen özel otobüsümüz ile Fransa’nın Akdeniz kıyısındaki Güney Fransa’ya (Cote d’azure )  uzanmak için hareket ediyoruz Nice’ye hareket ediyoruz. Tüm misafirlerimizin katılımı halinde Cannes& Nice & Monaco&Montrecarlo Gezisini gerçekleştiriyoruz Ekstra ( 65 € ). Gezimizde, İlk olarak, her yıl bahar aylarında Film Festivali dolayısıyla tüm gözlerin üstünde olduğu Canes’e hareket ve varış. Gezimizde Cannes şehir merkezindeki La Croisette, Cannes Film festivalinin gerçekleştiği kırmızı halı üzerinde dünya yıldızlarının yürüdüğü Festival Sarayı (le Palais des Festival), le port, le Suquet, göreceğimiz yerler arasındadır. Gezi sonrası, Nice’ye hareket ve varış. Varışımızı takiben Nice panoramik şehir turumuzu gerçekleştiriyoruz. Gezimizde 1.Dünya savaşı sonrası Çarlık Rusyasından gelen hanedan üyelerinin yaptırmış oldukları Rus Kilisesi ,Matisse müzesi, Franciscan Manastırı, Roma İmparatorluğundan kalma kalıntıları panoramik olarak görüyor ve fotoğraflama imkanı buluyoruz.  Turumuzun ardından otelimize transfer ve odalara yerleşme. Bir süre dinlendikten sonra, Fransa’nın küçük ama ihtişamlı Monaco Prensliği’neAkşam Turu yapmak üzere hareket, Prince Palace, Katedral, Kaptan Cousteau’nun Belgesellere konu olan ünlü Deniz müzesi, panoramik olarak göreceğimiz yerler arasındadır.  Montecarlo’ya çıkarken F1 Pilotlarının araç kullandığı yollardan geçerek dünyanın en ünlü kumarhaneler merkezi olan bölgede şansınızı deneme fırsatı bulabileceksiniz. Konaklama otelimizde.

 

12. GÜN NİCE– ( COMO GÖLÜ ) – MİLANO

 

Erken saatlerde alınacak sabah kahvaltısı sonrası misafirlerimizi bekleyen özel otobüsümüz ile İtalya’nın Sanayi ve Moda şehri Milano’ya hareket ediyoruz. Tüm misafirlerimizin katılımı halinde Ekstra ( 45 € )  Avrupa ve Dünya Jet Sosyetesinin Villa ve Malikânelerinin bulunduğuComo Gölü’ne hareket ediyoruz. Gölü panoramik olarak gördükten sonra göl kıyısındaki Lüks Kafelerde vakit geçirebileceğiz, gezi sonrası Sanayi ve Moda şehri Milano şehir merkezine hareket ediyoruz. Yapacağımız Milano şehir turunda şehrin şık caddelerinde yürüyerek Ünlü Doumo meydanına geliyoruz. Meydanda İtalya’nın en önemli ve mimari açıdan en ihtişamlı eserlerinden biri olan Doumo Katedrali’nigörüyoruz. Galeria Vittoria Emanuele Çarşısı ve Ünlü  Buenos Aires Bulvarında alışveriş yaparak şehir turumuzu tamamlıyoruz. Şehir turu sonrası otelimize transfer, oda dağılımı, yerleşme ve konaklama

 

13. GÜN MİLANO& VENEDİK

 

Sabah erken saatlerde Venedik’e hareket ve varış.   Şehir turumuzu yapmak üzere hareket. Gezimizde, öncelikle vapurettolar ile tarihi San Marco Meydanına varıyoruz, Meydan ve San Marco Katedrali, Dükler Sarayı, Büyük Kanal, Rialto Köprüsü rehberimiz eşliğinde görülecek yerler arasındadır. Ekstra ( 25€ ) Gondollar ile kanallar gezisine katılarak romantik ve tarihi kanalları su üstünden daha detaylı gezme imkânı yakalıyoruz. Ayrıca, rehberlerimizin düzenleyeceği Ekstra ( 25€ ) Dünyaca ünlü cam eşyaların ve kristallerin üretildiği atölyeleri görüp alış-veriş yapabilecekleri Murano Adası turuna katılabilirler. Şehir turumuzun bitiminde serbest zaman. Otelimize geçiş ve oda dağılımı. Konaklama otelimizde.

 

14. GÜN VENEDİK - FLORANSA

 

Sabah kahvaltısından sonrası grubumuzu bekleyen özel otobüsümüz ile Floransa’ya hareket ve varış. Varışımızı takiben yapılacak olan şehir turumuzda; Santa Maria del Fiore Katedrali, Vaftizhane, Giotto'nun Çan Kulesi, Senyorlar Meydanı ve Sarayı Michel Angelo Tepesi görülecek yerler arasındadır. Şehir turunun bitimini takiben Montecatini'de yer alan otelimize giderken yol üzerinde Tüm misafirlerimizin katılımı halinde ekstra düzenlenecek olan Pisa turu'na ( 40 €.) katılma imkanı. Tur kapsamında İtalya’nın en önemli sembolü , eğikliği 5,5 metreyi bulmasına rağmen, hala ayakta durması mucize kabul edilen, meşhur Pisa kulesinin görülmesi... Tur bitimi otelimize hareket. Geceleme otelimizde

 

15. GÜN FLORANSA- ROMA

 

Alınacak sabah kahvaltısını takiben özel otobüsümüz ile Roma’ya hareket ediyoruz. Yol üzerinde Tüm misafirlerimizin katılımı halinde ekstra düzenlenecek olan Siena turu'na ( 40 €.) katılma imkanı.Siena Italya’nın en sevimli ortaçağ şehri. Daracık ilginç yapıya sahip sokakları gerçekten görülmeye değer.Ayrıca çok güzel ve dünyaca ünlü Palio dedikleri at yarışlarının yapıldığı Campo meydanı, ayrıca görülmeye değer İtalya’nın en zengin katedrallerinden olan Duomo ve Vaftizhane ve ünlü vetraylarla süslü San Domenica kilisesi görülecek yerler arasında. Tur bitiminde Roma'ya hareket. Varışın ardından Roma panoramik şehir turu. Görülecek yerler arasında; Colosseum, İspanyol Merdivenleri, Trevi Aşk Çeşmesi, Piazza Venezia, Vittorio Emanuele Anıtı, Roma Forum, Imperial Forum,Via Del Corso ve Circus Maximus bulunmaktadır. Şehir turumuzun ardından Otelimize yerleşme ve serbest zaman misafirlerimiz zamanlarını şehri daha yakından tanıyarak değerlendirebilirler. Akşam arzu eden misafirlerimiz için ekstra olarak Yemekli Roma Gece Turu ( 55 € )   düzenlenecektir. Yemeğimizi alacağımız restoranda Antik Roma dönemine ait kostümler ve İtalyan şarkıları eşliğinde akşamın tadını çıkardıktan sonra Roma’yı bir de ışıklandırılmış haliyle görüp en keyifli meydanlarında zaman geçirme fırsatı yakalayacağız ve Roma'da bir gecenin tadını çıkaracağız. Tur bitimi otelimize hareket ve serbest zaman.Geceleme otelimizde

 

16.GÜN ROMA – ANCONA – IGOUMENİTSA

 

Sabah kahvaltısının ardından odaların boşaltılması ve serbest zaman. Rehberinizin bildireceği saatte Ancona limanına gitmek üzere hareket.  Yapılacak bilet bagaj ve gümrük işlemleri sonrası işlemlerini takiben Grubumuz için özel olarak ayırtılmış yerlere geçiş hareket. Feribot içerisindeki Havuz, Bar, Restaurant, Cassino bölümlerinde keyifli zaman geçirerek değerlendirebileceğiz. Gecemiz feribot yolculuğu ile geçecektir.

 

17.GÜN IGOUMENİTSA - SELANİK – KAVALA - İSTANBUL

 

Sabah erken saatlerde Igoumenitsa Limanına varış ve Grubumuza ait otobüs ile hareket. Selanik'e varış. Ardından şehir turumuz başlıyor. Şehir turumuz esnasında Kordon, Beyaz Kule, Döner Kule, Fuar Meydanı, Osmanlı ve Bizans eserleri, Yunanistan'ın en büyük Katedrali olan Aya Dimitros Katedrali, Büyük İskender Heykeli görülecek yerler arasında. Turumuzun en sonunda Ulu Önder Atatürk'ün evini ziyaret ediyoruz. Tur sonrası Kavala’ya doğru hareket ediyoruz. Kavala panoramik şehir turumuzu yapıyoruz. Mehmet Ali Paşa Külliyesi, Kavala Kalesi (panaromik olarak), su kemerleri, belediye binası, liman turumuz esnasında görülecek yerler arasında. Gezi sonrası yapılacak otobüs yolculuğuyla İskeçe, Dedeağaç yolu takip edilerek İpsala sınır kapısına varış, pasaport ve gümrük işlemlerinin ardından Tekirdağ üzerinden İstanbul’a varış. Gezimizin ve servislerimizin sonu. İstanbul’a Hoş geldiniz…

ŞEKER BAYRAMI... Belgrad (1 gece4* Best Western Hotel Sumadija vb.), Budapeşte(1 gece 4* Expo Congress Hotel vb.), Prag(1 gece 3* Congress And Sport Hotel Olsanka vb.), Berlin (1 gece 4* Tryp By Wyndham Berlin City East vb.), Amsterdam(1 gece3* Ibis Budget Amsterdam Airport vb.),Brüksel(1 gece 3* Chelton Hotel Eu vb.),Paris(1 gece 3* Ibis Paris Le Bourget vb.), Lyon(1 gece 3* Campanile Lyon Sud –Oullins vb.), Aıx-En Provence (1 gece 3* Campanile Aıx-En-Provence East vb.), (Nice)- Menton (1 gece Qualıty Hotel Menton Mediterranee Hotel vb.) , Milano(4* Airport Hotel Bergamo Hotel vb.) Venedik(Treviso)( 4*Best Western Premier Bhr Hotel vb.) Montecatini Terme (4* Hotel Michelangelo vb.) Roma(4*Hotel Ergıfe Palace vb.) Lüks Otobüs İle 14 Gece Oda Kahvaltı Otel Konaklaması 1 Gece Feribot konaklaması

Call Center