null
Batı Likya Yolu Yürüyüşü Dalaman - İstanbul
1.Gün

Dalaman’a varış – Fethiye’ye transfer – Kayaköy’e yürüyüş

Sabah 08.30 uçuşu ile Sabiha Gökçen’den havalanıp, 10.15’de Dalaman’a varacağız. Aracımızla Fethiye’ye doğru hareket edeceğiz. Fethiye’ye yukarıdan bakacağımız güzel bir yamaçta bulunan Likya Kralı Amyntas’ın mezarını gezerek güne başlayacağız. Oradan minibüs ile kısa bir yolculuk sonrası Kayaköy’e yakın bir noktadan Likya Yolu yürüyüşüne başlayacağız. Eski taş döşeme yoldan Kayaköy’e kadar devam edecek ve buradaki otelimize yerleşeceğiz. İsteyenler sabah erken uçuşun yorgunluğunu atmak için otelde dinlenebilir ya da serbest zamanlarını Kayaköy’ün keyfini çıkarmak için kullanabilir. Akşam yemeğini şirin otelimizde alacağız.

Yürüyüş süresi: 3 saat, 7-8 km
Fiyata dahil öğünler: Öğle, Akşam
Konaklama: Misafir Evi Pansiyon

2.Gün

Kayaköy- Ölüdeniz  yürüyüşü

Sabah kahvaltı sonrası “hayalet köy” olarak da anılan Kayaköy’ü keşfedeceğiz. 1923’te imzalanan Lozan Anlaşması ile alınan mübadele kararı sonrası boşaltılana kadar Rum ve Türklerin bir arada yaşadığı köy, terk edilmiş taş evleriyle hayranlık uyandıran bir açık hava müzesidir adeta. Köyün içindeki yürüyüş turumuzun ardından Ölüdeniz’e köyden ulaşan eski orman patikası ve yer yer antik döşeme taş patikayı takip ederek bugünkü yürüyüşümüzü tamamlayacağız. Bugün rotamızda bize zaman zaman Aziz Nikolas Adası ve mavinin değişik tonlarındaki koyların büyüleyici manzarası eşlik edecek. Aşağıya varınca isteyenleri deniz keyfi bekliyor olacak, istemeyenler arkadaki kafelerde Ölüdeniz’in eşsiz plaj manzarası eşliğinde içeceklerini yudumlayabilirler. Sonrasında akşam yemeği için otelimize dönüyor olacağız.

Yürüyüş süresi: 3-4 saat, 8 km
Fiyata dahil öğünler: Sabah, Öğle, Akşam
Konaklama: Misafir Evi Pansiyon

3.Gün

Ovacık-Faralya Yürüyüşü

Bugün Likya yolunun en güzel manzaralı bölümü ile yürüyüş turumuzun tadını çıkarmaya devam edeceğiz. Kahvaltı sonrası rotanın ilk başlangıç yeri olan Ovacık’a gidiyoruz. Patikamız yamaç paraşütü için dünyadaki en iyi yerlerden biri olarak ünlenen Babadağ’ın eteklerinden başlayıp zig zag’lar çizerek yükselecek ve bizler de tepemizde yamaç paraşütü yapanların eşliğinde dağ köylerini aşacağız. Öğle molası için küçük şirin bir köy evinde bir aileye konuk olacağız. Sonrasında Faralya’ ya devam edecek ve konumuyla büyüleyecek olan motelimize varacağız.

Yürüyüş süresi: 5-6 saat, 13-14 km
Fiyata dahil öğünler: Sabah, Öğle, Akşam
Konaklama: Montenegro Motel

4.Gün

Faralya – Kabak Koyu Yürüyüşü

Kahvaltı sonrası Kelebekler Vadisi’ne bakan bir burundan manzaranın keyfini çıkararak Kabak Köyü’ne yürümeye başlayacağız. Kabak Köyü’nden bir orman patikasına girecek ve henüz yapılaşmanın olmadığı koyları takip ederek Faralya’nın yakın bir koyuna geri döneceğiz. Bu koyda isteyenler yüzme molası verebilir. Sonrasında bizi bekleyen aracımıza kadar 25 dakika daha yürüyerek Faralya’ nın içinde turumuzu bitireceğiz. Saat 19.45’teki Sabiha Gökçen uçuşuyla İstanbul’a dönmek üzere Dalaman Havalimanı’na hareket edeceğiz.

Yürüyüş süresi: 5-6 saat, 13-14 km
Fiyata dahil öğünler: Sabah, Öğle

Bu yürüyüşümüz Likya Yolu’nun en batıdaki başlangıç noktası olan Fethiye ile Kabak Koyu arasındaki patikaları kapsıyor. Likya Yolu’nun dağ ve denizi buluşturan patikalarında yürürken Kayaköy, Ölüdeniz ve Kabak Koyu gibi seyir zevki yüksek noktalarına uğrayacağız. Programda belirtilen yerlerdeki denize girme imkanlarıyla da sizi fazlasıyla mutlu edecek bir etkinlik.

Call Center