null

Yumurta Donasyonu Nedir?

Yumurta Donasyonu, hiçbir şekilde hamile kalamayacak olan anne adaylarının bebek sahibi olması için uygulanır. Yumurta Donasyonuyla  yine tüp bebek tedavisinde olduğu gibi bir tedavi süreci geçirilir. Yumurta donasyonu için yumurta verecek olan kişilere dönor denmektedir. Bir başka kadından alınan yumurta, anne adayına nakledilerek bebek sahibi olabilmesi sağlanır.

 Yumurta Donasyonu Ne Zaman Tercih Edilir?

 ·      Tüp bebek ve çeşitli tedavi uygulamaları sonucunda hiçbir şekilde olumlu sonuç alınamayan çiftlerde Yumurta Donasyonu tercih edilmektedir.

·      Kanser veya farklı bir hastalıktan dolayı çok güçlü ilaç tedavisine maruz kalma durumları yaşamış olan kişilerin yumurtalıkları alınmış olabilir. Bu tip anne adaylarının da Yumurta Donasyonu ile hamile kalması sağlanmaktadır.

·      Doğuştan gelen veya sonradan geçirilen bir hastalık sebebiyle yumurtalıkları alınmış olan kadınların Yumurta Donasyonu ile bebek sahibi olma şansı vardır.

·      Menopoza girdiği için yumurta üretimi yapamayan kadınlar için de Yumurta Donasyonu uygulanmaktadır.

Yumurta Donasyonu Nasıl Yapılır?

 İlk olarak Yumurta Donasyonu yapılacak olan aile tedavi süreci ile ilgili detaylı bir şekilde bilgilendirilir. Tedavi sürecinde ve  sonrasında hiçbir şekilde alıcı ve vericiler birbirini tanımaz. Anne adayı ve yumurta dönoru için aynı anda bir tedavi süreci başlatılır. Daha sonra ilaç tedavisine devam edilir. Anne adayı ve dönor için gerekli işlemler yapıldıktan sonra embriyo rahime yerleştirilmeden önce gebelik testi yapılır.

 

Call Center